Özel Direksiyon

Özel Direksiyon

Ehliyetiniz var ama araç kullanmak için özel direksiyon dersi almak mı istiyorsunuz? Özel direksiyon eğitimlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Sevgili sürücü adayları Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki araba kullanmak hiç kimseye doğuştan gelen bir yetenek değildir. Bu ülkede 70 milyon insan varsa bunların ancak 70 tanesi belki başarısız olur bunun dışında herkesin bu yeteneği içinde saklıdır. Bize düşen bu yeteneği sabırla, anlayışla ve hoşgörü ile ortaya çıkarmaktır. Kişisel bilgi ve tecrübenizi arttırmak için Özel Direksiyon Dersi alabilirsiniz. Ancak bu konuda uzmanlaşmış deneyimli kişilerden almanız hem bu sürecin kısalması açısından hem de sizin güvenliğiniz açısından gereklidir.

Baba, abi, eş, kardeş, dost, akraba gibi sadece araba kullanmasını bilen kişilerden bu iş öğrenilemez. Aksi halde kendinize olan öz güveninizi kaybetmenize sebep olabilirler. Bir insan için en kötü şey, yapmayı gözünde büyüttüğü şeydir. Yapmanız gereken en başta kendinize ve eğitmene güvenmeniz. Alacağınız 10 saatlik paket direksiyon programının ardından ihtiyaç duyacağınız tek şey; size yakışır deposu dolu bir araba. Size göre araç kullanırken zorlanacağınızı düşündüğünüz şeyler nelerdir? Bu sorunun cevabını direksiyon dersi alan arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.

  • Vites değiştirirken zorlanacağımı düşünüyorum.

Debriyaj pedalına tam basılmadığı takdirde vites değiştirmekte zorlanırsınız.

  • Hız yapmaktan korkarım

Hız yapmak doğru zamanda ve doğru yerde yapılırsa korkulacak bir şey değildir.

Sinyal vermeyi unutuyorum.

Sinyal kolunu dönüş yapmak istediğiniz istikamete doğru çekerseniz sinyal vermeyi unutmazsınız.

Geri vitesle gidemem

Geri vitesi attığınızda direksiyonu aracın gitmesini istediğiniz yöne doğru küçük küçük sağ sol hareketleri ile dengede tutabilirsiniz.

Park etmekte zorlanıyorum.